Історія розвитку школи
З 1910 року починає свою історію розвиток освіти на території села Новапавлівка .
На той час у мікрорайоні сучасної школи існувала одна церковно –приходська школа , яка в 30-х роках була реформована в початкову школу .
 У 1943 році відкрилась Новопавлівська семирічна школа. У 1963 році вона отримала статус восьмирічної школи
У 1968 році була збудована нова двоповерхова будівля.
У 1982 році восьмирічна школа була реформована у Новопавлівську середню загальноосвітню школу № 2
Система роботи школи охоплює всі сфери життя дитини, але чільне місце в ній відводиться вихованню високої духовності, національної свідомості , патріотизму . Реалізація цих завдань здійснюється у тісному зв’язку з громадськістю. Адміністрація і педагогічний колектив школи докладають значних зусиль для формування позитивного іміджу школи у соціумі.